Prohlídka MalagyKurzy španělštiny v Malaze - Španělsko

 • Jazykové školy > Španělsky > Malaga > Panorama
  Nejlepší způsob, jak Malagu poznat, je procházet jejími ulicemi a uličkami prostoupenými slunečními paprsky, teplem a nejrůznějšími vůněmi. Prohlídku můžeme začít na historickém "Plaza de la Merced", nejpopulárnějším náměstí města.

  Jazykové školy > Španělsko > Malaga > Plaza de la MercedI dnes na náměstí poletují holubi, jež inspirovali první díla rodáka Malagy Pabla Picassa. Obvykle je pozoroval z balkónu svého rodného domu, který je dnes upraven na muzeum. Náměstí je obklopeno pouličními posezeními, ve dne i v noci jej naplňuje kosmopolitní atmosféra.

  Pokračujeme-li z náměstí "Plaza de la Merced" ulicí Granada, příjdeme k dřívějšímu muzeu krásných umění v ulici San Agustín. Tato budova s maurským obložením a patiem uprostřed je od roku 2003 po dlouholetém snažení konečně sídlem jednoho
  z nejdůležitějších muzeí Picassova díla na světě. Díla byla městu Malaga věnována jeho rodinou. Po několika metrech narazíme na katedrálu. Ta byla vystavěna na staré mešitě, lidově se jí říká "jednoruká", protože jí chybí jedna z jejích dvou věží. Byla zařazena mezi národní památky, obdivovat zde můžeme mimo jiné drahocenný kůr ze XVII. století, jehož křesla byla vyřezána významným sochařem jménem Pedro de Mena.

  Jazykové školy > Španělsko > Malaga > KatedrálaProjdeme kolem katedrály a pokračujeme směrem k hlavnímu parku Malagy. Jeho výjmečná krása spočívá v hojnosti a pestrosti druhů exotických rostlin. Zhruba v polovině promenády parku se ocitneme před neobarokní státní budovou z roku 1919, která je sídlem vedení města - před radnicí. Za parkem se směrem nahoru, až k Alcazabě, rozprostírají krásné zahrady. Alcazaba je arabské opevnění, byla vystavěna v období mezi VIII. a XI.Jazykové školy > Španělsky > Malaga > Radnicestoletím a je jednou
  z nejdůležitějších památek, jež za sebou Maurové
  v Malaze zanechali. Je obklopena dvojitým zdivem, které mělo ochraňovat před nepřítelem přicházejícím od moře. Na úpatí pevnosti leží Římské divadlo, nejlépe zachovalé svědectví o Římanech
  v Malaze. Bylo odkryto v padesátých letech a momentálně je restaurováno.


  Jazykové školy > Španělsko > Malaga > AlcazabaU Alcazaby najdeme malou, stromy obklopenou opuštěnou stezku. Vystoupáme-li po ní, ocitneme se na vrcholku pahorku Gibralfaro, kde stojí arabský hrad ze XIV. století. Pod hradem se nachází hotel Parador patřící do sítě národních hotelů. Hotely, které do této sítě patří, se vždy nachází na charakteristickém, malebném místě města a jsou vybaveny vybraným zařízením. Odtud můžeme vychutnat nádherný výhled na přístav Malagy, park, radnici a býčí arénu.

  Jazykové školy > Španělsko > Malaga > Přístav V těsné blízkosti můžeme navštívit Justiční palác, který byl dříve hotelem Miramar a centrem veškerých sociálních aktivit Malagy XIX. a počátku XX. století. Téměř celý navržený okruh je možné prohlédnout z netradičního, velmi oblíbeného dopravního prostředku - z kočáru s koňským povozem. Také jedna autobusová linka je určena výhradně turistům, zajíždí ke všem památkám a typickým místům města. Můžete si zakoupit celodenní jízdenku a vystupovat a nastupovat kdy a kde se Vám zalíbí.

 

Acreditaciones

DELE

Visitors map

Copyright © Instituto Picasso (1982 - ). All Rights Reserved.